Thread: spostrzeżenia po powrocie | Forums

spostrzeżenia po powrocie

Witam

Wróciłem do gry po kilkumiesięcznej przerwie. Haxy i bugi oraz olewatorski stosunek wydawcy i moderatorów tegoż forum do nas - jak by nie patrzeć inwestorów - odrzucił mnie od tej gry. Ale że sam pomysł na gry jest prześwietny - postanowiłem wrócić i sprawdzić, co się zmieniło.

Forum - w końcu zmienione kolory. Można trafić bez problemu w napis LogIn. I to zmiana na plus. Natomiast sama czytelność forum jak dla mnie gorsza - rozróżnienie przeczytanych od nieprzeczytanych tematów, tematów w których coś się zmieniło etc.. W ogóle jest jakieś rozróżnienie ? No i zmiana personalna moderatora. Poprzedni moderator sobie nie radził, zbywał nas graczy, ignorował lub wprost banował. Czy zmiana korzystna - okaże się.

Haxy - po kilku dniach grania da się zauważyć, że ludzie próbują poprawić sobie "skilla". Póki co grałem swobodne tylko, ale porównując teraźniejszą grę od tej sprzed pół roku - jest MEGA lepiej Da się normalnie pograć. Wielki plus

Bugi - tu niewiele się zmieniło. Nogi wystają przez ściany, widoki dla graczy są różne, można zostać zabitym przez gościa wchodzącego przez okno któremu wsunęła się dopiero lufa.. Leżąca postać (przy braku naszej ingerencji) potrafi sama przerzucać nogami w przód i tył jakby ją coć w dupę cisnęło... czyli tu zmian nie widać. Minus

Rozgrywka - No co tu się porobiło... Wyrażę moje indywidualne znanie, ale podejrzewam, że część ludzi ma podobne.
    -ping - dlaczego nie ma ograniczenia dla ludzi z pingiem powiedzmy większym od 110 ? Ludzie z pingiem rzędu 300-400 i więcej grają z nami i wypaczają równowagę rozgrywki. Co gorsza, mam wrażenie, że w takiej rozgrywce gra się gorzej ludziom z normalnym pingiem, a nie tym z wysokim. Ja rozumiem, że co któryś ludek może mieć neta słabego ale bez jaj - takie pingi powinny być kickowane z komunikatem o wysokim pingu i sugestią zmiany centrum danych. A w żadnym wypadku nie powinny być dopuszczane do gry! Minus!
    - matchmaking - No teraz wygląda to tak, jak miało wyglądać od początku gry. Poprawa na wielki plus.
    - Klasy operatorów - O ile na początku gry tylko Pulse wypaczał równowagę rozgrywki (choć robił to delikatnie), o tyle teraz szczęka mi opadła na to, co się dzieje. Wąchacz Stóp (Jackal) jest zbyt OP - gdyby ujawniał pozycję raz i na moment (Jak w przypadku Caveiry) to było by ok. No chyba że każdemu obrońcy dodamy dezodorant do stóp :P
    Glaz - kto wymyślił dać mu taki celownik ? To może jeszcze AIM'a mu było dać w zestawie ? Celownik gdzie przeciwnicy (i tylko przeciwnicy) świecą się jak żarówki mocno wypacza zbalansowanie postaci. Gdyby jeszcze świecili się mu wszyscy włącznie z zakładnikiem to może by było lepiej. Ale teraz ? Naprawdę trzeba mieć ułańską wprost fantazję, by wprowadzić taką zmianę. MINUS!
    - smoke'i - nadal najbardziej przeszkadzają tym, którzy je rzucają. Proponuję twórcom zagrać w jakąś darmową strzelankę FPS by dowiedzieć się, jak powinien działać smoke MINUS
    -flash - o ile mnie pamięć nie myli, jest to granat błyskowo-hukowy. Rozumiem, ze jak nie patrzę się na wybuchający granat to mnie nie oślepia - choć ilość światła od takiego granatu jest taka, że po obiciach i rozproszeniach i tak powinna nas oślepić. Ale huk ? Powinno być jakieś dzownienie w uszach, zamazany obraz czy coś.. coś jak po strzale ECHO. To byłby prawdziwy flash!

Tyle moich osobistych spostrzeżeń. Ogólnie jest lepiej, ale do ideału jeszcze dużo brakuje. Część zmian to proste zmiany do wprowadzenia w pół godziny - jak osłabienie operatorów czy blokada na ping. Inne zmiany wymagają więcej pracy - dalsza praca nad anticheatem czy bugami w grze. Co będzie dalej ? Może ktoś uchyli rąbka tajemnicy ?

Nie znalazłem opcji EDIT...

a zapomniałem napisać jeszcze - nadal zero wsparcia dla rozgrywek klanowych. Czegoś takiego gra nie przewiduje :P

Ubi-Lilpwnd's Avatar Community Representative
    Witam!

Forum - Jeśli chodzi o strukturę forum niewiele mogę tutaj poradzić Każde nasze forum (nie zależnie od języka) jest na tym samym kodzie, aby wyglądały w ten sam sposób.
    Tematy przeczytane od nieprzeczytanych możesz rozróżnić poprzez tę małą ikonę z dymkami:

Nieprzeczytane będą pokolorowane
    Jest to jedyny sposób, w jaki możesz rozróżnić tematy, niestety nie ma możliwości zmiany kodu, aby wyglądało to inaczej.

Haxy – Ostatnio „poleciała” fala banów, więc mam nadzieję, że pomogło to trochę 
    Bugi – W tym momencie odbywa się Operacja: Health. Ekipa R6 cały czas pracuje nad różnego rodzaju problemami w grze. Niestety nie zawsze da się naprawić wszystko w tym samym momencie.
    Rozumiem krytykę i dziękuję za przekazanie jej. Jeśli natrafiasz na błędy, będę wdzięczna za dokumentowanie ich (screenshoty, filmy) i przekazywanie do mnie! Będę na bieżąco przekazywać do osób odpowiedzialnych za grę.

Jeśli chodzi o ping.
    Udało mi się dowiedzieć, że nowe serwery są w planach i to niedalekich. Nie mam informacji, kiedy się to wydarzy, ale jest to na 100% pewne w tym momencie.

Glaz można powiedzieć, że został zbuffowany potem znerfiony. O ile celownik dał mu za dużo możliwości to później dostał nerf na skuteczność broni - https://rainbow6.ubisoft.com/siege/p...pdate-2-1.aspx

Swoją drogą... bardzo podoba mi się ten żart Wąchaczem Stóp i dezodorantami dla reszty operatorów XD

Ping - nowe serwery niewiele zmienią. Część graczy podejrzewam umyślnie łączy się przez inne centrum danych lub używa oprogramowania zwiększającego ping. Na to nawet serwery za płotem nie pomogą. Konieczne jest radykalne cięcie i kickowanie pingów dajmy na to >150 - choć i te wartości są zawyżone. Tylko czy UBI stać na radykalne i skuteczne rozwiązania ? Z perspektywy czasu wątpię.
    Glaz - proszę filmik https://youtu.be/ISwfIDz06-Y i ocenić - jest to zrównoważona rozgrywka ? Przynajmniej leżącej postaci nie powinien widzieć - pomijam to, że leżałem spokojnie, a glaz widział jakieś fruwające nogi... Nikt mnie nie przekona, że to jest zrównoważona postać...Tak samo jak Wąchacz Stóp.. niech ma swoją zabawkę, ale ujawnienie raz i na 3 sek i wystarczy. Kosmetyczna zmiana, a wartość rozgrywki by wzrosła.
    Dźwięk - jest niepoprawiony od premiery i na słuch ciężko się gra... albo wcale
    ogólnie po tygodniu grania stwierdzam, że nadal nie mam co namawiać znajomych na tą grę... Jest lepiej, ale nadal jest zrąbana. Dodawane są skórki, zawieszki, malowania, pakiety, aktualizacje obejmują zmianę koloru paznokci IQ (tak, była taka aktualizacja), a ważne rzeczy są pomijane. Cała para idzie w gwizdek. Ehhh

Ja nie grałem 2 tygodnie. Wróciłem i stwierdzam, że ten szumnie zapowiadany sezon naprawy nie poprawił NIC. Po tym ostatnim patchu znowu ginę po jednym trafieniu i nie ważne, że nawet gracza nie widzę. Wychodzimy na siebie w tym samym momencie, a u mnie on jest do mnie bokiem. Na powtórce wchodzi przodem. Pingi dalej nie załatwione, dźwięk jak wspomniał pan wyżej od początku jest skopany.
    Moje pytanie:
    Po co był wam okres 3 miesięcy? Na co?

Już mogę odpowiedzieć na pytanie powyżej - po to, by można było wprowadzić ponad 1000 "poprawek" psujących rozgrywkę. Gra się dużo gorzej niż przed "uzdrowieniem"! Z rzeczy, które powinny zostać naprawione (pingi, serwery, trafienia) nie zostało zrobione nic! Wróciły stare błędy typu wystające kończyny, niezliczanie trafień (pomimo hitboxa i tryskającej krwi).
    odnośnie pingów - proszę o komentarz n/t tego materiału https://www.youtube.com/watch?v=I-TZGarqqXQ oraz o dokładne zapoznanie się z komentarzami.

chyba nie ma opcji edycji więc dopisuję - nie wiem, co zostało porobione z serwerami, ale czasem mam wrażenie, że łączę sie przez Zimbabwe. O ile przed patchem 1000-ca błędów miałem np centrum danych stałe 73 +/-5, to po "naprawie" mam albo 73, albo 124, albo 166, czasem ponad 200. I to od patcha. Druga rzecz - przydałoby się zaktualizować BattleEye - twórcy "wspomagaczy" są widzę o niebo bardziej kreatywni.. nie myśleliście zatrudnić takiego w Ubi ?

Też wróciłem po paru miesiącach. I ten MM faktycznie się poprawił, nawet w QM. Przedtem miałem dobieranych ludzi do przeciwnej drużyny z levelami powyżej 100 a u nas poniżej 50 albo 20... Teraz jest zbalansowanie i da się normalnie bezstresowo pograć.