PDA

View Full Version : Problem z teksturami

Gietos_94_
09-15-2016, 05:30 PM
Witam, mam dość nietypowy problem, którego rozwiązania nigdzie nie mogę znaleźć. Mianowicie znikają mi tekstury ludzi i zwierząt przez co gra staje się niemożliwa. U ludzi widać tylko ubrania natomiast reszta tekstur jest niewidzialna, zwierzęta natomiast widać z daleka a po zbliżeniu znikają im tektury, czasem widać kawałek futra, lub strzały weń wbite.
Zainstalowałem już najnowsze sterowniki, przeinstalowałem grę i od kilku godzin próbuję różnych konfiguracji grafiki i niestety nic się nie zmienia. Wersja gry to 1.3.3.
https://zapodaj.net/a8c637e76711f.jpg.html <- zdjęcie poglądowe

UBI-Zuzu
09-16-2016, 08:52 AM
Cześć Gietos_94_,

przykro mi słyszeć o Twoim problemie. Czy dobrze widzę, że mowa o Far Cry Primal na PC?

Zuzu

Gietos_94_
09-16-2016, 11:52 AM
Dokładnie tak Far Cry Primal wersja PC 1.3.3, co dziwne sama gra chodzi dobrze i płynnie, wszystkie inne elementy wyglądają na pełne, jedyny problem jest z teksturami ludzi i zwierząt i to na dodatek wyłącznie z bliska, gdyż z daleka wszystko wygląda normalnie. Możliwe że zmiana któregoś ustawienia w grafice rozwiąże problem, ale jak dotąd metodą prób i błędów nie znalazłem rozwiązania.

UBI-Zuzu
09-16-2016, 12:08 PM
Czy masz zainstalowane najnowsze sterowniki karty graficznej?

Zuzu

Gietos_94_
09-16-2016, 12:48 PM
Owszem, rozwiązywanie problemu zacząłem od ponownej instalacji gry i aktualizacji wszystkich możliwych sterowników.

UBI-Zuzu
09-16-2016, 01:39 PM
W takim razie doradzam kontakt z naszym wsparciem technicznym, które pomoże ustalić przyczynę takiego stanu rzeczy i wyelimonować ją. Możesz skontaktować się z nimi poprzez tą stronę (https://support.ubi.com/pl-PL/) lub telefonicznie: 22 306 00 63.

Zuzu

Gietos_94_
09-16-2016, 02:18 PM
No cóż, zatem skontaktuję się z pomocą techniczną, dziękuję i pozdrawiam, jeśli pomoc techniczna znajdzie rozwiązanie udostępnię je na forum żeby kolejna osoba widziała co robić.

EDIT: Skontaktowałem się z pomocą techniczną, problem leży w taktowaniu karty graficznej i niestety nic się z tym faktem nie da zrobić. Teoretycznie podmianka tych konkretnych tekstur na nieco prostsze mogłaby to rozwiązać, lecz nie jest to forum moderskie. Także jeśli ktoś jeszcze będzie mieć problem z teksturami należy sprawdzić czy taktowanie karty graficznej jest zgodne z obsługiwanym przez grę, bo pomimo spełniana wymagań pamięciowych niestety wyższy próg taktowania jest konieczny do prawidłowego działania.

UBI-Zuzu
10-18-2016, 10:04 AM
Dziękuję za informację!
Ciesze się, że przyczyna problemu została odnaleziona, przykro mi, że nasi konsultanci nie mieli lepszych wieści.

Temat zamykam.

Zuzu